Hepimiz Eleniz

15 Şubat 2012 admin
Uluslararası Seferberlik Günü: Hepimiz Eleniz!
Bir halka saldırılmışsa tüm halklara saldırılmış demektir.
Tepeden inme görevlendirilen Elen Hükümeti 10 Şubat’ta berbat ve yıkıcı bir yeni tasarruf planını kabul etti ve 12 Şubat’ta (199 milletvekilin 101’inin lehte oy vermesi ile) meclisten geçirdi.
Yeni tasarruf tedbirleri önümüzdeki üç yıl boyunca sabit kalacak olan asgari ücrette %22’lik bir indirimi öngörüyor. Toplu görüşmeleri geçersiz kılıyor. 15000 kamu işçisi işten çıkartılıyor ve 150000 işçi de sözleşmelerin yenilenmemesi sebebiyle işsiz kalıyor.
Elen halkı bu toplumsal terör politikalarına karşı büyük bir yüreklilikle ayağa kalkıyor. Medyanın kulakları sağır eden sessizliği ile birlikte gösteriler ve genel grevler şiddete ve baskılara rağmen daha fazla yoğunlaşıyor.
Elen halkının uluslararası dayanışmaya ihtiyacı var ve o şimdi bizim desteğimizi istiyor.
Şimdi bu çağrıya cevap verme vaktidir. Hepimiz Eleniz!
Onların kolektif seferberliği Avrupa ve dünyadaki diktatörlüğün, mali piyasalar ve troykanın diktatörlüğünün duvarlarını dövüyor: tasarruf tedbirlerini ülkeye dayatan Avrupa Birliği, Avrupa Merkez Bankası ve Uluslararası Para Fonu ile tepeden inme Elen hükümetine karşı mücadele ediyor!
Bu diktatörlüğün parçası olan AB hükümetleri de kendi ülkelerinde benzer tedbirler uyguluyor.
Elenler bu tedbirlerin kıtada genelleştirilmesi öncesinde bir laboratuar olarak kullanılıyor. Durum yeni Avrupa Anlaşması projesine bağlı olarak daha da kötüleşiyor. Bu proje kendi ulusal anayasalarımızda da “altın kural” olarak dayatılacak.
Elenler gibi bizler de halkı paraya feda etmeye karşı çıkıyoruz.
Şimdi hayatlarımızın dizginlerini yeniden ellerimize almanın vaktidir.
Bilgisayarları kapatın ve bu seferberliğe katılın!
18 Şubat Cumartesi günü Elen halkının seferberliği ile dayanışma içinde olmak için her yerde gösteriler yapılacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>