Kim İçeride? Kim Dışarıda?

6 Şubat 2012 admin

“1993’te Türkiye’de darbe yapılmış aslında. O yüzden Türkiye, 1990’lı yılları kaybetti. Faili meçhuller dışında ekonomik kriz, siyasi istikrarsızlık, kaos 1993’te yaşanan darbenin sonuçlarıdır. Neocon-Ergenekon yapısı öyle bir yapı ki devletin içine çöreklenmiş, adeta bir ur gibi. Bunlar bir nevi gözü dönmüş insanlar. Düşünün kendi komutanlarını infaz ediyorlar. Gazeteciler konuşuluyor ama komutanları infaz etmişler. Eşref Bitlis’in ölümü şüpheli, Turgut Özal’ın ölümü şüpheli.” (AKP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, Şubat 2012)

“Jandarma Genel Komutanı General Eşref Bitlis, gazeteci Uğur Mumcu’nun katledilmeleri, zamanın devlet başkanı Özal’ın zamanlı ve bu nedenle de kuşkulu ölümü, bu darbenin hazırlıkları arasına girmiştir. Martçı ve Eylülist darbelerden daha kana ve paraya doymaz bu Çiller-Güreş-Demirel Darbesi, 1993 yaz aylarında gerçekleştirilmiştir. […] Madam Çiller’in Dyp başkanlığı ve başbakanlık koltuğuna oturtulması da aynı tarihlidir. Ancak tam da bu oturtma sırasında ABD Dışişleri Bakanı W. Christopher İstanbul’a gelmiş ve sonuçlar alınıncaya kadar çabalarını sürdürmüştür.” (Yalçın Küçük, Bakış, Akış Yayıncılık, s. 4, Ekim 1996)
Kendileri içeride, fikirleri iktidarda olmak böyle bir şey demek ki…
Mükerrem Yoksul

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>