15 Ekim Çağrısı

15 Ekim 2011 admin

Son otuz yıldan beridir yüzde bir, insan haklarımıza saldıran ve çevremizi yok eden küresel bir ekonomik sistemi, neoliberalizmi yarattı. Neoliberalizm, tüm dünya genelinde hüküm sürüyor. O, sizin işsiz olmanızın, sağlık, eğitim, yiyecek ve barınma giderlerini karşılayamamanızın esas sebebi.
Neoliberalizm, sizin çalınmış geleceğiniz.
Neoliberalizm, her yerde emeğe dair ölçütleri, geçim için gerekli ücretleri, toplumsal sözleşmeleri ve çevre koruma politikalarını imha ediyor. O, “insanlığın yüzüne yapışıp acımasızca kanını emen ve bu kanı paraya tahvil eden” bir vampir. O dünyanın güneyini harap edip İspanya, Yunanistan ve ABD’de finansal krize sebep olan bir sistem. Bu sistem açgözlülük üzerine kurulu ve istikrarsızlaştırıcı şoklar sayesinde semirip duruyor. Neoliberalizm, insanlığı sefalete sürükleyerek yüzde birin zenginleşmesine imkân veriyor.
Bu gidiş durdurulmalı!
Bizler, demokratik ve ekonomik adalet çağını muştulamalıyız.
Bizler değişmeli ve değiştirmeliyiz.
15 Ekim’de dünya yekvücut olarak ayağa kalkacak ve “Artık yeter! Biz tüm cephelerde refahın, saygının, karşılıklı yardımlaşmanın ve onurun paylaşıldığı bir çağı muştulayacak yeni bir küresel kavgaya başlıyoruz!” diyecekler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>