Çakal Carlos

8 Kasım 2011 admin

Ilich Ramírez Sánchez, namı diğer Çakal Carlos, Paris’te görülen davasında mesleğinin “devrimcilik” olduğunu söyledi. Carlos, 1982 ve 1983’te Fransa’da dört ayrı saldırıda aktif olarak yer almakla suçlanıyor.
Mahkeme başkanı, Hâkim Olivier Leurent’in isim, doğum tarihi ve milliyet ile ilgili sorularını cevaplayan Carlos, kendisinin Filistinli ve Venezüellalı olduğunu söyledi. Mesleğinin ise devrimcilik olduğunu belirtti. Ardından avukatını finanse etme noktasında yeterince parasal kaynak bulamamaktan yakındı. Ramírez, Fransa’daki Venezüella Büyükelçiliği’ni de eleştirdi. Diplomatları zimmetlerine para geçirmekle suçladı ve onların Venezüellalı yetkililerden gelen paralara el koyduklarını söyledi.
* * *
Venezüella Komünist Partisi, Hugo Chávez hükümetinden Çakal Carlos’un ülkeye getirilmesi için devreye girmesini talep etti.
VKP sözcüsünün ifadesine göre, KP destekçileri ve yöneticileri, Dışişleri Bakanlığı önünde toplanıp hükümetin kendi yurttaşına sahip çıkmasını talep edecekler.
“Bu mahkeme bütünüyle enternasyonal siyonizmin planlarınca tertip edilmiş bir mahkemedir.” diyen VKP sözcüsü Pedro Eusse’e göre, Ramírez Sánchez “halkların birliğini müdafaa eden bir devrimci”.
Eusse ayrıca geçen Cuma günü askerî operasyon sonucu katledilen Kolombiya Devrimci Silâhlı Güçler (FARC) komutanı Alfonso Cano’nun hatırası önünde saygıyla eğildiğini söyledi.
El Universal

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>