Tezkereye Hayır

4 Ekim 2014 admin
TEZKEREYE HAYIR! NATO’YA, ABD’YE ASKER OLMAYACAĞIZ!
Türkiye, emperyalist güçlerin İslam coğrafyasına dönük yeni bir savaşına tezkere ile ortak oluyor, onay veriyor. Bu yaşayageldiğimiz tezkere işbirlikçiliğinin kaçıncısıdır, unuttuk. Ortadoğu’yu alt üst eden emperyalist müdahale ve fitneciliğin yeni aşamasına bütün gücümüzle “HAYIR!” diyoruz. İktidara gelir gelmez 1 Mart tezkeresini geçirmek için çırpınan AKP, yaşananlardan ders almadı; ABD’nin, NATO’nun peşinden ayrılmadı. Afganistan’dan Libya’ya, Irak’tan Suriye’ye işgalci küresel efendilerin yanında saf tuttu. Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren emperyalist fitneye çanak tuttu, koçbaşılık yaptı. Şimdi yeni bir utanca daha imza atıyor. Arkadaşlar, Biz bu utanca onay vermiyoruz. Bu utancı destekleyenlere Âlemlerin Rabbini, hesap gününü hatırlatıyoruz. Kâfirlerin, zalimlerin zulümlerine yandaşlık yapanları halklarımızın vicdanlarına havale ediyoruz. Anadolu’nun NATO ve ABD üsleriyle dolu olmasının vebalini henüz fazlasıyla taşıyor olmaktan kurtulamamışken yabancı silahlı güçlerin Anadolu’ya yerleşmesine, o yabancı silahlı güçlerle birlikte Ortadoğu’ya dönük ortak savaşlara girmeye onay vermek insanlığa, Müslümanlığa sığmayacak en rezil işbirlikçi bir davranıştır. Şunu aklımızdan çıkarmayalım ki Amerika, her zaman yeni işgaller için bahaneler bulur. Kendi zulümlerini unutturup bir gün Taliban diyerek, bir gün El-Kaide diyerek, bir gün Saddam diyerek, bir gün Kaddafi diyerek, bir gün IŞİD diyerek dünyanın gözünü korkutur; daha önceden göz yumduğu, yerine göre desteklediği güçleri şeytanlaştırır ve herkesi o hedefe karşı birlikte savaşmaya zorlar; o savaşlar sonucu istediği bölgelere yerleşir, oraları kontrolünde tutar. Biz bu oyunu emperyalizmin uzun tarihi boyunca pek çok defa gördük. Artık yalanlara, kandırmacalara karnımız tok! Ne emperyalistlere, ne de yerli işbirlikçilerine aldanacak değiliz!
Dostlar, 1 Mart tezkeresini hatırlayalım. O günlerde de AKP liderleri ABD’nin Irak işgali için istediği tezkerenin mecliste kabul edilmesini çok istemişler ama henüz o dönemde nispeten diri olan İslamî çevrelerle diğer siyasî kesimlerin muhalefeti sonucu tezkere kabul edilmemişti. Bugün ise derin bir suskunluk söz konusu. Irak işgalinin yarattığı acılar unutuldu mu? Bugün Ortadoğu’da yaşanan acıların, Musul’da, Bağdat’ta, Kerkük’te, Halep’te, Kobani’de yaşanan dramların, göçlerin temelinde Irak işgali yok mu? Emperyalistler asla boş durmazlar. Ortadoğu’yu, İslam coğrafyasını daimi işgal ve çatışma haline hapsederek ümmetin ayağa kalkmasına, halkların belini doğrultmasına fırsat vermek istemezler. Sûret-i Hak’tan görünüp Ortadoğu halklarının işbirlikçi yöneticilerini yanlarına alarak sömürüyü, fitneyi derinleştirirler. Kardeşler, Biz Büyük Şeytan ABD ve yandaşlarından bölgeye acı ve zulümden başka bir şey gelmeyeceğini haykırıyor ve Ortadoğu’daki bütün taraflara diyoruz ki: Emperyalistlerin kurduğu tuzaklarda çırpınıp kurtuluş için yine emperyalistlere bel bağlayanlar, büyük bir yanılgı içinde olduklarını görmelidir. Ancak kendi özgür iradelerimizle özgür bir gelecek inşa edebiliriz! Denize düşüp yılana sarılanlara benzersek kaybetmeye, yeni emperyalist fitnelerde yitip gitmeye mahkûm olacağız! Dostlar, Bu hususta son sözümüz şudur: Âlemlerin Rabbi olan Allah’tan başka kimseden korkumuz yoktur. Zalimlerle iş tutan zalimdir. İşgalciyle iş tutan işgalcidir. Anadolu’yu, Ortadoğu’yu emperyalistlere peşkeş çekenlerle asla yan yana durmayacağız! Bütün Müslümanlara, vicdanlı bütün insanlara da çağrımız budur. Gelin bu zillete, alçaklığa, işbirlikçiliğe dur diyelim! ABD ve NATO işgal ve işbirliğine onay veren tezkereye bütün gücümüzle “HAYIR!” diyelim! İnanıyoruz ki günü gelince halklarımız ve Âlemlerin Rabbi olan Allah bunun hesabını soracaktır! Zillet bizden uzaktır.
EĞİTİM İLKE-SEN (İlkeli Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Derneği)
TOKAD (Toplumsal Dayanışma Kültür Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Derneği) adına

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>