Ethem İçin, Adalet İçin

28 Ekim 2013 admin
Ethem için, adalet için mücadelemiz devam edecek.
28 Ekim’de Ankara Adliyesi önünde “Ethem için Adalet için” yan yana geldik. Ankara Dayanışması olarak yaptığımız çağrıya İstanbul’dan, Eskişehir’den, Antakya’dan, İzmir’den, Antalya’dan, Mersin’den, Forumlar’dan Ethem’in dostları Adliye önüne gelerek cevap verdi. Ethem’in ailesi duruşma salonunda Ethem’in katili Ahmet Şahbaz’ın kollanmasına isyan ederken, bizler de dışarıda “Hepimiz Ethem’iz öldürmekle bitmeyiz” dedik.
Ankara Emniyeti Adliye önünde sabah saatleri ile başlayan eylemi engellemek için önce ses aracının alana girmesine izin vermedi. Adliye’de köpekler eşliğinde bomba araması yapılarak Ethem’in davasına sahip çıkan herkes potansiyel suçlu ilân edilmeye çalışıldı. Mahkeme bittikten sonra ise henüz Ethem’in ailesi, avukatlar alana ulaşmadan polis Adliye önünde en demokratik hakkını kullanan insanların üzerine önce TOMA’dan su sıktı. Arkasından yoğun gaz bombası saldırısına başladı ve uygulanan polis şiddeti sonucunda birçok arkadaşımız ağır bir biçimde yaralandı. 2’si çocuk şubede olmak üzere, toplam 21 kişi gözaltına alındı.
Bizler bir avuç egemenden, AKP’den adalet beklemiyoruz. Mahkemenin, avukatların katil Ahmet Şahbaz’ın mahkemeye zorla getirilmesi talebini reddetmesine, katil Ahmet Şahbaz’ın savunmasını Urfa’dan yapmasını ve tutuksuz yargılanmasını istemesine de şaşırmıyoruz. Bizler bu ülkede yaşayan milyonlar olarak kendi haklarımız için, 31 Mayıs’tan beri eşitlik, özgürlük ve demokrasi için çıktığımız bu yolda adımlarımız düne göre daha kararlı ve yan yana. Bizler buna güveniyor ve 2 Aralık’ta da Ethem için, adalet için AKP iktidarının mahkeme salonlarında oynadığı oyunu bozmak için yeniden yan yana geleceğimizi tüm kamuoyuna duyururuz.
Ayrıca 28 Ekim’de gözaltına alınan arkadaşlarımızı karşılamak için 29 Ekim Salı günü saat 13:00’da Ankara Adliyesi önünde olacağımızı bildiririz.
28 Ekim 2013

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>