Alfonso Cano

5 Kasım 2011 admin

Kolombiya oligarşisi ve ona bağlı generaller, yoldaşımız ve komutanımız Alfonso Cano’nun vefatını ilân ettiler. Attıkları keyif dolu kahkahalar ortalığı inletiyor, onlar, bu olayı tüm heyecanları ile kutluyorlar. Öte yandan devletse, Kolombiya’daki gerilla mücadelesinin böylelikle sona ereceğini zannediyor.
Yoldaş Alfonso Cano’nun vefatı, diz çöküp yalvarmak yerine ölmeyi tercih eden Kolombiya halkının ebedî gücünü sembolize ediyor. Ülkemizdeki mücadeleler tarihi, eşitlik ve adalet yolundan ayrılmaları için gördükleri zulme boyun eğmeyen kadın ve erkek şehidlerle dolu.
Kolombiya’da mazlumlar ve sömürülenler, büyük liderlerinden birinin ardından ilk kez yas tutmuyorlar. Zafere olan mutlak inançları ve cesaretleri ile ölenin yerine yenisini getiriyorlar. Kolombiya’da barış gerillanın tasfiyesi değil, ancak ayaklanmaya neden olan sebeplerin ortadan kaldırılması ile gelecektir. Ortada fiilî olan bir politik hat mevcut ve bu hat mevcudiyetini sürdürecektir.
Yoldaşımız ve komutanımız Alfonso Cano’yu kaybettik. O politik bir çözüme ve barışa kani bir isimdi.
Yaşasın komutan Alfonso Cano’nun devrimci hatırası!
FARC-EP Merkezî Sekreterliği,
Kolombiya Dağları
5 Kasım 2011

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>