Ülkemizin Özgürlüğünü Ortadoğu Halklarının Ortak Mücadelesiyle Kazanacağız

17 Ekim 2014 admin
Ortadoğu, tüm dinlerin kutsal mekânlarını içinde bulundurduğu, gerek yeraltı gerekse yer üstü kaynakları ile ve oluşturduğu muhteşem hammadde potansiyeli ile bütün emperyalist devletlerin tarih boyunca hâkimiyet kurmak istediği topraklar.
Tarihte olduğu gibi bugün de emperyalist güçler, Ortadoğu da hâkimiyet kurmak istiyor ve bunu sözde demokrasi getirmek adına, kendi ordularını Ortadoğu ülkelerine yollayarak veya kendini Müslüman diye tanıtan ve yaptığı bütün katliamları ve politikaları Allah ve cihat için yaptığını söyleyen gruplarla yapmaya çalışıyor. Örnek verecek olursak; şuan dünyanın en güçlü emperyalist devleti olan ABD’nin 1988 (Soğuk Savaş) yıllarında SSCB’nin Afganistan işgaline karşı kurduğu El-Kaide örnek verilebilir. Bu örgüt, ilk önce ABD’nin himayesi altındayken, daha sonra ABD’nin durdurmakta zorlandığı bir güç haline gelmiş ve ABD’nin kontrolünden çıkmıştır. Bu örgüt, Ortadoğu ve birçok Avrupa ülkesinde eylemler düzenlemiş, bir sürü masum insanı katletmiş ve bu örgüt, aslında Müslüman bir örgüt olarak kendini gösterse de en çok Müslüman halklara zarar vermiş ve onları kendi koyduğu sözde şeriat kurallarına uymasında diretmiş, uygulamayanlar ise ya feci şekilde katledilmiş ya da kendi topraklarından kaçmak zorunda bırakılmıştır. El-Kaide’nin dünya çapında ses getirdiği bir eylemi ise 11 Eylül 2001 tarihinde Dünya’nın ticaret merkezi olan İkiz Kuleler’e yaptığı saldırıdır, bu saldırıda 125 insan yaşamını yitirmiş, birçok masum insan ise sakat kalmıştır, yani ABD’nin bir zamanlar maşası olan El-Kaide, bu sefer ABD’yi vurmuştur. ABD, kendi kazdığı kuyuya düşmüştür.
ABD orduları, 11 Eylül saldırılarını bahane ederek, ilk önce Afganistan’a girdi, bu işgale ise ‘’Terörle Mücadele’’ politikası ismi verildi, ancak asıl terörü ABD ve NATO güçleri gerçekleştirdi. Hızını alamayan ABD, yine ‘’Terörle Mücadele’’ politikası ve demokrasi getirmek adına, terör ve katliamlarına Irak’ta devam etti ama bilinmelidir ki, ABD’nin derdi, ne 11 Eylül saldırıları ne de El-Kaide’nin ve diğer kendini Müslüman diye tanıtan sözde Müslüman örgütlerdir. ABD’nin derdi, Ortadoğu’nun dünyanın kalbi olması ve Ortadoğu’daki yeraltı ve yerüstü kaynaklarıdır.
11 Eylül, Irak ve Afganistan’da aldığı zararları ve darbeleri unutan ABD, bu sefer de gözünü Suriye’ye çevirdi. Kendisine yeni maşa olan IŞİD (Irak-Şam İslam Devleti) üzerinden Ortadoğu’ya hâkim olmak istiyor. Bu örgüt, tıpkı bir zamanlar ABD’nin kurduğu El-Kaide gibi, kendisini Müslüman diye adlandıran, ancak İslam’ın savaş kanunlarına uymayan, Müslüman halkları Kürt, Türk, Arap demeden feci bir şekilde katleden, Müslüman kadın ve çocukları pazarlarda satan, sözde İslamcı terör örgütüdür. Türkiye ise her zaman olduğu gibi şimdi de çevresindeki katliamlara sessiz kalmakla yetinmiyor, tırlarla IŞİD’e silah, cephane, erzak yollamaya devam ediyor, onu kendi çıkarlarına göre kullanmaya çalışıyor. Ama bilmelidir ki, tıpkı aynı geçmişte ABD’nin desteklediği El-Kaide ABD’ye nasıl darbe vurduysa, IŞİD de Türkiye’ye darbe vuracaktır.
Bizler devrimci gençler olarak, Emperyalist güçlerin ve AKP’nin kirli oyunlarını bozacağız. Okulumuzun, işyerlerimizin, ülkemizin özgürlüğünü, Ortadoğu halklarının ortak mücadelesiyle ve özgürlüğüyle kazanacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>