Şehid Ahmed Caberi

15 Kasım 2012 admin
Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi politik büro üyesi Yoldaş Ebu Leyla, Gazze halkına yönelik işgalci İsrail güçlerinin gerçekleştirdiği barbar saldırıyı kınayarak, söz konusu saldırıya ve işgale karşı koymak amacıyla direniş güçlerinin birleşmesi için çağrıda bulundu.
Şehid Ahmed Caberi ve Gazze Şeridi’nde İsrail saldırısı sonucu şehid düşenler için yas tutan halka seslenen Ebu Leyla (Kays Abdülkerim), uzlaşma anlaşmasının hızla tamamlanması gerektiğine vurgu yaparak, millî birliğin yeniden tesis edilmesini zalim ve işgalci İsrail’in planlarını ve saldırılarını geri püskürtmek amacıyla birlikte çalışılmasını talep etti.
Gazze’deki kararlı halkımızı hedef alan İsrail saldırılarına karşı koyacak olan mücadeleye önderlik edecek birleşik bir komutanlığın oluşturulması için Filistin’deki tüm partilere çağrıda bulunan Ebu Leyla, işgale ve onun baskıcı savaş makinesine kafa tutma noktasında en güçlü silâhın millî birlik olduğuna işaret etti.
Gazze’de savunmasız sivilleri caniyane bir saldırganlıkla hedef alan İsrail’e karşı halkı koruması için uluslararası topluma çağrıda bulundu ve dünya genelinde sivillerin korunması amacıyla uluslararası kurumların daha fazla ses çıkarmasını istedi.
Son söz olarak Ebu Leyla, işgalci İsrail’in liderlerinin insanlığa karşı işledikleri savaş suçları için uluslararası bir mahkeme önüne çıkartılmasının gerekli olduğunu ifade etti.
Leyla Halid’in Çağrısı
Filistin Halk Kurtuluş Cephesi politik büro üyesi ve militanı olan Leyla Halid, Filistin Devleti’nden başlayarak tüm Arap rejimlerine Arap halkların işgalci İsrail ile her türden ilişkisini kesmesi yönünde baskı yapmalarını istedi.
Bir televizyon kanalına verdiği mülâkatta Leyla Halid, “Ey Arap Birliği, daha ne bekliyorsunuz? 2006’dan beri işgal altında olan bir buçuk milyon Filistinlinin Gazze’de öldürülmesini mi istiyorsunuz? Bu Arap Birliği üyesi tüm ülkeler Suriye’ye karşı birleştiler, neden Filistin için birleşemiyorlar?” dedi.
Halid sözlerine şu tespitle devam etti: “Tunus ve Mısır’da ayaklananlar için ana mesele, Filistin’di. Bu, Mısır’da ‘Camp David Anlaşması’nı çöpe atın’ ya da Tunus’ta ‘Filistin’i işgal etmiş düşmanla her türden ilişkiyi kesin’ diyen kitlelerin taleplerinde açık biçimde görülüyordu.”
Mülâkatın sonunda Halid, başta büyük fedakârlıklar gerçekleştirmiş büyük şehid Ahmed Caberi’nin ailesi olmak üzere, tüm şehid ailelerine seslendi ve şunları söyledi: “Bu kurtuluşun ve hürriyetin zekâtıdır. Kendimiz için istediklerimiz onlar için istediklerimizden daha az değil. Bu şehidler Filistin’in kurtuluşu için birer fenerdir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>