İsrail: Liberal Emperyalist

27 Temmuz 2014 admin
Reuters’in haberine göre, Britanya Dışişleri Bakanı, bir zamanlar batı kamuoyunun sempati duyduğu bir ülke olmaktan çıkan, giderek aşırı duygusal tepkilere sahip çatlak bir Siyonist devlete dönüşen İsrail’in liberal bir emperyalist olarak hareket etmesini istiyor: “İsrailli meslektaşlarıma, onların o batılı değerlerine sesleniyorum, gayet meşru olan kendilerini savunma hakkını icra ederken, yol açtıkları ölümleri asgariye düşürmek noktasında ellerinden gelen her şeyi yapsınlar (…) Bu askerî operasyon devam ettikçe ve Gazze’de sivil kayıpların sayısı çoğaldıkça Batı kamuoyunda endişe giderek artacak, İsrail’e yönelik sempati ise azalacaktır.”
Görünüşe göre, her gün kadın ve çocukların kaçacak bir yerleri olmadığı için evlerine saklanması, Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü okulları ile hastanelerin bombalanması, futbol oynayan çocukların bilerek hedef alınması, Siyonist hahamların Gazzelilerin “imha” edilmesine dönük çağrıları, Siyonist politikacılar ve akademisyenlerin Filistinli annelerin öldürülmesini ve onlara tecavüz edilmesini istemeleri, İsrail’in işlediği savaş suçlarının Filistinlilerin gerçekleştirdiği bir “öz-soykırım” olarak resmedilmesi, öldürülen Filistinli çocukların görüntülerinin “televizyona mahsus ölüler” ilân edilmesi, İsrail kamuoyunun Filistinlilerin katledilmelerine sevinmeleri (AP haberlerine göre, İsrail’de işgale karşı çıkanlar “azınlık” durumunda), İsrailli gençler ve ergenlerin başlattığı kana susamış sosyal medya kampanyaları, tüm bunlar, İsrail’in batılı liberal müttefiklerini utandırmaya başlamış. Siyonist rejimin Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi’nin “düzmece mahkeme” olduğunu söyleyip onu kınaması ve Brezilya’yı “ipe sapa gelmez bir diplomatik cüce” olarak tanımlaması, dünyanın İsrail’in bir zırdeli olduğuna dair kanaatini pekiştiriyor anlaşılan.
Reuters’in haberi şöyle:
“Britanya Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Perşembe günü İsrail’i uyararak, batı kamuoyunun, Gazze’de İslamcı militanlara karşı saldırısı üzerinden, Yahudi devleti aleyhine döndüğünü söyledi.
İsrail 17 gün önce bir operasyon başlatmış, bu operasyonla, sahil şeridindeki kuşatma altında olan bölgeyi yöneten Hamas’a ve onun müttefiki olan örgütlere mensup militanları buraya fırlattığı roketlerle durdurmayı amaçlamıştı.
İsrail’e ve işgal altındaki Filistin topraklarına iki günlük ziyarette bulunan Hammond’ın Sky News’e bildirdiği üzere, ‘Bu askerî operasyon devam ettikçe ve Gazze’de sivil kayıpların sayısı çoğaldıkça Batı kamuoyunda endişe giderek artacak, İsrail’e yönelik sempati ise azalacaktır.’
Gazze’deki yetkililere göre, Perşembe günü itibarıyla ölü sayısı 729’a çıktı ki bunların önemli bir bölümü sivil. İsrail’e yönelik roket saldırılarında üç sivil, yaşanan çatışmalarda ise en az 32 İsrail askeri öldürüldü.
Hammond ayrıca, ‘İsrailli meslektaşlarıma, onların o batılı değerlerine sesleniyorum, gayet meşru olan kendilerini savunma hakkını icra ederken, yol açtıkları ölümleri asgariye düşürmek noktasında ellerinden gelen her şeyi yapsınlar.’ dedi.”
Emel Saed Gureyb

One Response to “İsrail: Liberal Emperyalist”

  • Anonymous

    Adama bakın! Nerede ise &#39;&#39; Ya biraz yavaş olun kardeşim . Sizi savunacak gerekçe kalmadı elimizde. Bizi bu kadar oyuncak yapmayın. &#39;&#39;diyecek<br /> Hey gidi günler asırlar hey.. Bu yalakalığa kadar mı düşecektin &#39;&#39;Büyük Britanya&#39;&#39; hey..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>