Hemma Hemmami

15 Ocak 2011 admin
Polis bu sabah evine düzenlediği saldırı sonrası Tunus Komünist İşçi Partisi sözcüsü Yoldaş Hemma Hemmami’yi gözaltına almıştır. Bu saldırı, İşçi Partisi’nin Tunus halkına ve demokrasi güçlerine yönelik tiranlığa karşı safları sıklaştırma çağrısı sonrası gerçekleştirilmiştir. Çağrıda Bin Ali’nin iktidardan uzaklaştırılarak yeni seçimlerin yapılması ve pratikte hürriyetin, demokrasinin, insan haklarının, eşitliğin ve haysiyetin güvence altına alındığı, herkesin gerekli hayat ölçütlerine kavuştuğu, yozlaşmanın, yandaşçılığın ve bölgesel ayrımcılığın ortadan kalktığı, halkın egemenliğine dayalı gerçek bir idarenin oluşturulması talebinde bulunulmuştur.

Sözkonusu gözaltı, Bin Ali’nin, aralarında partili işçilerin ve parti destekçilerinin de bulunduğu sendikacılara, politikacılara ve genç eylemcilere yönelik baskı kampanyasını başlattığı son konuşmasında savurduğu tehditlerin bir uzantısı olarak cereyan etmiştir.

Tunus Komünist İşçi Partisi, Haydar Hemma Hemmami’nin, Ammar Amruzya’nın ve gözaltındaki tüm militanların hemen serbest bırakılması çağrısında bulunur, ayrıca onların fizikî varlıklarına yapılacak her türlü saldırı ve katliamdan da Bin Ali ve rejimini sorumlu tutar.

İçinde olduğumuz, diktatörlük karşıtı mücadelenin bu zor günlerinde yapılan zulüm parti üyelerimizin cesaretini asla kıramayacaktır. Hepimiz, halkımızın kurtuluşu için gerekli tüm fedakârlıklara hazır olduğumuzu bildiririz. Bir kez daha herkesi, Bin Ali’yi defedip halkın hizmetinde olacak demokratik bir sistemin tesisi için verilen mücadelede birleşmeye çağırıyoruz.

Tunus Komünist İşçi Partisi
<><><>

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>