Hakikatin Üstü Örtülemeyecektir

30 Ağustos 2014 admin
Gazze’de ateşkes ilan edildi. Bu ateşkesin süresiz olduğu ifade edilse de, Filistin yarası kanadığı sürece, bu bölgede sürekli bir ateşkesin mümkün olamayacağı hepimizin malumu…
Filistin topraklarını işgal eden, milyonlarca Filistinliyi vatanından çıkararak mülteci konumuna getiren ve toprak işgali ile katliamları devam ettirmeyi temel strateji olarak benimseyen zalim ve paranoyak bir terör devleti ile karşı karşıyayız. Bu noktada doğru bir teşhis koymak zorundayız. Hiçbir insanî vasıf taşımayan Siyonist işgal rejimi, Ortadoğu’nun kalbine saplanmış zehirli bir hançerdir ve tek çözüm Siyonist İsrail’in Ortadoğu’dan sökülüp atılmasıdır.
Gazze direnişi, tüm dünya mazlum halklarınca Amerika’nın başını çektiği küresel güçlere karşı verilen onurlu bir varoluş mücadelesi olarak nitelendirilerek desteklendi. Zalimlere karşı mücadelede direnişin yegâne yol olduğu bir kez daha tescil edildi. Kan ve gözyaşını sıradanlaştıran küresel zalimlere karşı teslimiyetçi ve uzlaşmacı yaklaşımların sadece küresel güçlerin ekmeğine yağ sürdüğü bir kez daha teyit edildi. Dünya mazlumları, Gazze direnişinin bereketiyle zalimlere karşı daha dik ve daha cesur durma kararlılıklarını haykırdılar.
Amerika, İsrail, Batı Avrupa ve bazı Arap rejimlerinin içinde olduğu şer cephesinin karşısında Gazze’ye destek veren ve bu desteği; İsrail ile tüm diplomatik, askerî, ekonomik ilişkilerini kesme noktasına taşıyan ülkelerin iktidarlarını selamlıyoruz. Ak Parti iktidarının da Gazze halkına destek veren söylemini İsrail ile tüm ilişkilerin kesilmesi noktasına getirmesini umutla beklediğimizi ifade etmek istiyoruz.
IŞİD’in Irak ve Suriye’deki katliamları devam ediyor. Amerika ve Suudi Arabistan’ın birlikte büyüttükleri, Türkiye ve Avrupa’nın dolaylı destek sağladığı bu hareket canavara dönüşerek sahiplerine zarar vermeye başladı. Şimdilerde Ortadoğu’da bu canavarı nasıl kontrol altına alabiliriz senaryoları tartışılıyor.
IŞİD konusunda Türkiye’nin de açık bir özeleştiriye ihtiyacı var. Amerika ile beraber Esad’ı ne pahasına olursa olsun devirmek için her yolu mubah gören Ak Parti Hükümeti’nin bir dönem IŞİD, Nusra Cephesi gibi El-Kaide türevi örgütlere çeşitli şekillerde yardım ettiği artık gizlenemeyecek ölçüde açık bir gerçek… Şimdi yapılması gereken, gerek Suriye politikası ile ilgili gerekse IŞİD ile ilgili doğru ve âdil bir özeleştiri… Bu yapılmadığı sürece, Türkiye’nin dış politikasının samimiyet testinden geçmesi mümkün değildir.
Benzer bir samimiyet problemini hükümetin paralel yapıyla ilgili değerlendirmelerinde de görüyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Paralel yapının kimin için çalıştığını biliyoruz” vurgusunu yaparken, paralel yapının Amerika ve CIA için çalıştığını bir türlü ifade edemiyor. Mademki Amerika Türkiye’de operasyon yapıyor, niçin bu şer güç deşifre edilemiyor? Eğer Amerika’nın gücü ve Amerika ile olan ilişkilerimiz buna mani ise, o takdirde “Zorlandığımızda gerçekler karartılabilir” gibi yanlış bir önerme savunulmuş olmaz mı? Bu durum ciddi bir samimiyet sorgulamasını da beraberinde getirmez mi?
Milli Eğitim Bakanlığı bir yanlışa daha imza attı. Dünyanın dört bir tarafından topladığı zeki ve başarılı çocukları küresel egemenlerin beklentileri doğrultusunda geleceğe hazırlamak için kurulan Young Guru Academy (YGA) ile Milli Eğitim Bakanlığı anlaşma imzaladı. Anlaşma gereğince ülkemizin zeki çocuklarının özel eğitiminde Young Guru Academy ile işbirliği yapılacak…
Dünya siyonizminin etkili kurum ve isimlerinin Young Guru Academy’yi destekledikleri ve bu desteklerini de aleni bir şekilde yaptıkları biliniyor. Dindar nesil yetiştirmekten bahseden iktidar, zeki çocuklarımız için Siyonistlerin güdümündeki kuruluş ile işbirliği yapma projesini nasıl izah edebilir? Milli Eğitim Bakanlığı’ndan bu konuda acilen açıklama bekliyoruz.
Halkımızı algı yönetimi ile yanlış yönlendirmek isteyenler başarılı olamayacaklardır. Halkımızın feraseti sayesinde hakikatin üstünün örtülemeyeceğine inanıyoruz.
Adalet ve Özgürlükler Platformu AdınaDiriliş Saati Dergisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>