Ateşkes Yok Direnişe Devam!

16 Temmuz 2014 admin

İsrail, Gazze’deki sivil masum insanlara karşı suç işlemeye devam ediyor. Geçmişte olduğu gibi tüm dünya bu olaya tanıklık ediyor.

İsrail’in suç kaydına yeni bir sayfa daha eklemesi bizi şaşırtmadı. Çünkü İsrail’in böyle girişimlerine de önceden alışmıştık.
Biz, Filistin direnişi ve Ebu Ali Mustafa Tugayı olarak direndik. Ama onlar Gazze istilasının sona ermesinin bir çocuk oyuncağı olduğunu söylemişlerdi ve bunun böyle olmadığı görüldü. O halde bir geri çekilme de olmayacaktır.
Burada Siyonist düşmanı, Siyonist askerlerini, tanklarını ve savaş uçaklarını; Gazze’nin her köşesinde onları ölüm bekliyor olacak.
Biz kendi şehitlerimizin kanı adına, çocuklarımız adına, dullarımız ve yetimlerimizin öfkesi adına; onlarla her sokakta, her ağacın arkasında, toprağımızın her köşesinde savaşmaya ant içtik.
Gazze istilası kolay olmayacaktır. Onlar tarihten öğrenmelidir. Onlar 2005 yılında nasıl mağlup olduklarını ve Gazze’den nasıl geri çekildiklerini hatırlamalı. Onlar, Amerika’nın ve Fransa’nın başına Vietnam’da nelerin geldiğini görmeliler.
Dünyadaki tüm özgürlük savaşı veren hareketler, düşmanlarından ve uluslararası emperyalist devletlerden daha güçsüz olmasına karşın onlara karşı mücadele verdiler.
İşgalci devletler, halkları bozguna uğratamazlar ve mağlup edemezler. Biz önceki deneyimlerimizden faydalanacağız.
Biz, bu işgale karşı kanımızın son damlasına kadar direnmeye devam edeceğiz.
Eğer düşman Gazze’yi işgal ederse, bizim planlarımızla şok olacaklar.
Bizim planımız; kanımızın son damlasına ve son mermimize kadar savaşmak, savaşmak ve savaşmak!
Gerekirse; kendi canımızı Siyonistlere karşı feda etmeye (fedai eylemlerine) hazırız.
Önceki saldırımızda bizim tugaylarımız, Siyonist düşmanın güvenlik hedeflerini vurdu.
Bunu ilk defa duyuruyoruz: Bizim şu anki saldırımızın başından itibaren tugaylarımız Siyonist istihbarat hedeflerini vurdular. Bizim savaşçılarımız, sınır çitlerindeki ve arkasındaki hedefleri, 15 taneden fazla füze ve roketlerle vurdular.
Sınırdaki Siyonist istihbarat bölgelerinin görevi, direniş savaşçılarının telefonlarını dinleme, bölgeleri ve savaş uçakları için haritadan mevki belirlemedir.
Bizim Siyonist düşmana olan mesajımız şudur: Gazze’deki her istihbarat aygıtını biliyoruz. Bizim roketlerimiz ateşlendiğinde, onların yer belirleme aygıtları başarısız oldu. İstihbarat aygıtları kendilerini korumayı başaramadı.
Tarihsel olarak tugaylarımız, Siyonist düşmanla olan herhangi bir ateşkese itiraz ettiğini ifade etmiştir. Biz hiçbir zaman herhangi bir ateşkes antlaşmasının parçası olmadık.
Ne İntifada zamanlarında, ne de daha öncesinde… Ve biz hiçbir zaman herhangi bir ateşkesin parçası olmadık.
Biz kendi ilkelerimizi “Herhangi bir ateşkese uymayacağız.” olarak ifade ediyoruz. Biz hiçbir ateşkesin parçası olmadık, hiçbirine ne uyacağız ne de böylesi bir ateşkesi kabul edeceğiz.
Her türden ateşkes antlaşması yanlış bir politikadır. Siyonist düşman bu antlaşmalarla Gazze olayını soğutmayı amaçlamaktadır.
Gazze, direniş operasyonları için en geniş alanlardandır. Bundan dolayı onların niyeti, batı yakasını izole etmektir. 48 işgal edilmiş alan ve gözaltına alma merkezleri vardır.
Biz herhangi bir ateşkes antlaşmasını reddettiğimizi tekrarlıyoruz. Hiçbirinin bir parçası olmadık ve olmayacağız.
Önceki saldırılarımızda Filistin’deki Mısır basın organlarına, FHKC’ye, kardeşlerimize herhangi bir ateşkesin parçası olmadığımızı ilettik.
FHKC’nin politik liderleri ve askerlerinin cevabı şu şekildedir: Biz itirazları sakinlikle karşıladık. Ateşkes yanlış bir politikadır. Biz Filistinli grupları bu itiraz ve direniş için birleştirdik ve koordine ettik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>